| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 990.6 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0804 |
| Case Code (Metric) | 2010 |
| Height | 508 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Impedance | 600 Ω |
| Number of Elements | 8 |
| Current Rating | 100 mA |
| DC Resistance (DCR) | 700 mΩ |
| Max Current Rating | 100 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Lines | 4 |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 100 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Length | 2.15 mm |
| Max Width | 1.15 mm |
| Min Length | 1.85 mm |
| Min Width | 850 µm |
| Max Thickness | 500 µm |
| Min Thickness | 400 µm |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
